Vnímavá rehabilitační lékařka.

Rehabilitační lékařka a masérka s celostním přístupem.

Vnímavá lékařka.

Rehabilitační lékařka a masérka s celostním přístupem.

MUDr. Slávka Kozlová, rehabilitační lékař.

Jsem vystudovaná lékařka.

Západní medicínu obohacuji o prvky, které mi v ní chybí. Již řeším zdraví a pohodu člověka celostně. To mně dává větší smysl.

Jsem na své životní cestě. Nazvala jsem si jí symbolicky “Má Hora”. A filozofii mé práce “Ma-ho-ra”, masáže – holistic – rehabilitace.

MUDr. Slávka Kozlová

Můj příběh
“Má Hora”.

Má filozofie

“Má Hora” je osobitá cesta za zdravím, ve zdraví, i v nemoci. S touhou 100% zdraví žít i mít. Postupně si ho vědomě tvořit. Občas je to cesta nesnadná, někdy i s mraky či krupobitím, ale já již vím, že i za “tím” pořád svítí slunce. Akorát není v ten moment vidět. A že mraky nemusí znamenat vždy jen smutek a černo, ale i to, že když z nich zaprší, je z nich pak úrodný kraj. I ty jsi tvůrcem své “Hory”.

Zdolala jsem horu

Zdolala jsem svou “Horu” a za ní pak našla poklady. Říkám jim “diamanty”. Překonala jsem různé, ne úplně lehké nemoci – rakovinu prsu, poporodní psychózu, depresi. Obohacení z těchto zkušeností dál šířím světem, lidem, kterým umí pomoct. Učím lidi vytěžit z nemoci maximum pro sebe, najít tam “ty diamanty”, obrousit je a hrdě je pak nosit, v sobě. Jsou pro tebe darem. A učím i děti hrdě se nosit :). Nebo jim pomoct v těžším údělu, odlehčit jim, i jejím rodičům, maminkám. K tomu všemu nemoci vlastně nepotřebujeme, ale já je zřejmě potřebovala. Až díky nemocem jsem přijala sebe s láskou, takovou, jaká opravdicky jsem.

Od lékařky k masérce a zpět

Po rakovině jsem potřebovala změnu. Začala jsem žít svůj sen. Léčit již trošku jinak, léčit dotekem, rukama, být i terapeutem, ne “jenom” ordinujícím lékařem. Nyní kombinuji obojí.
Mám 10 letou praxi z rehabilitace, 2 letou praxi z neurologie, nyní více než 2 roky kombinuji OSVČ a zaměstnání (2 dny v Medvídku, pro děti se specifiky). Na volné noze mě baví propojovat manuální techniky s těmi mentálními a pak vědomosti z medicíny s moudrostí Přírody, i se starou medicínou “Východu”.
Troufám si říct, že z dosavadních zkušeností vidím důvěru, bezpečí, naději a vůli za úplně nejzásadnější pro uzdravení se.

Vnímavá rehabilitační lékařka

Kromě toho, že jsem lékařka a masérka, jsem i empatický člověk. Svou nevýhodu – pomalost, plynutí jsem přetavila ve svojí přednost, v pomalé masáže :).
Má práce je originální tím, že kromě rozumu do ní vkládám i srdce, laskavost, bezpečí, jemnost, dnes už i vhled. Ráda improvizuji, tvořím za pochodu, mám spoustu nápadů. Plánování a hlídání si své energie je pro mě ještě výzva.
Naučím vnímavosti i tebe. Přes tělo. Na začátku můžeš být jenom pozorovatelem, klidně např. začneš dechem, nebo to, jak se cítíš ve svém těle. Jak se cítí tvá duše, kam chce jít, co chce žít.
Všechny odpovědi máš v sobě, stačí je jenom odkrýt.
Jsi tvůrcem, spolutvůrcem, a přitom jsi součástí vyššího celku. Jsi originál. Ty, i tvé děti. Buď sám sebou, nebuď ale na to sám.

I ty můžeš mít svou “horu”, být součástí projektu Ma-ho-ra. Být tvůrce, spolutvůrce, a přitom být součástí vyššího celku. Být individualita, nebýt ale sám.

SLUNCE
SLUNCE